Posadź tę roślinę zamiast róży. Jest łatwiejsza w uprawie i odporniejsza

Eustoma
fot. screen Youtube / @user-uz4il6bl3s

Róża ma ostrą konkurencję. Na polskie salony wchodzi kwiat, który grzeszy urodą i stanowi wyjątkową dekorację. Zazwyczaj wykorzystuje się go do tworzenia bukietów, ale z sukcesem można hodować go także w doniczce czy ogródku. Eustoma, podobnie jak róża potrzebuje naszego wsparcia. Tylko wtedy będzie mogła fantastycznie się rozwijać. Sprawdź jak pielęgnować ten okaz.

REKLAMA

Eustoma – co to za roślina?

Eustoma ma pokaźne i kielichowate kwiaty, które są odsadzone na zgrabnych i nikłych pędach. Gdy wyrośnie ich kilkanaście, kwiatostan wygląda naprawdę sowicie. Przed rozwinięciem przypominają znane nam róże. W kolejnej fazie rozkwitu odzwierciedlają tulipany. Eustoma będzie wdzięczną ozdobą mieszkania lub działki koło domu. Floryści ją kochają, bo mogą tworzyć z niej rozmaite wiązanki.

Pielęgnacja eustomy. Kilka zasad, w tym jedna kluczowa

Roślina dobrze rośnie w ogrodzie, jak i w doniczce, ale jeśli zależy ci na tym, by miała ogrom kwiatów, posadź ją na właściwym stanowisku. Powinna mieć minimum 4-godzinny dostęp do promieni słonecznych – tylko wtedy rozwinie się elegancko. Pamiętaj też, aby miejsce zabezpieczyć przed ulewami i wiatrem. Z kolei ziemia musi być przepuszczalna i obfitować w mikroelementy.

W glebie o odczynie kwaśnym roślina nie urośnie. Podłoże ma być wciąż delikatnie wilgotne, ale bez przesady. Nadmiar wody przyczyni się do gnicia systemu korzeniowego i ucierpi na tym cała sadzonka. Ponieważ jej kwiaty są dość ciężkie, a łodygi są smukłe, przydałoby się czymś podeprzeć roślinę, ponieważ może ona mieć problem z utrzymaniem kwiatostanów, które sporo ważą. Dzięki temu zostaną ochronione przed ewentualnym złamaniem. Specjalne podpórki znajdziesz w centrach ogrodniczych.

REKLAMA

Czytaj też: Zamiast petunii wystaw na balkon tę roślinę. Sąsiadom oko zbieleje

Podziel się: