REKLAMA

Grzegorz Braun ugasił menorę gaśnicą w Sejmie
fot. X / @DrDemirdasEn

To co wydarzyło się dziś w Sejmie nie mieści się w głowie. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun… ugasił gaśnicą świece chanukowe w Sejmie! Na viralowym nagraniu, które trafiło do sieci, widać jak Braun przechodzi sejmowym korytarzem rozpylając zawartość gaśnicy proszkowej, a na koniec gasi zapalone świeczki. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zdecydował o wymiarze kary dla posła Konfederacji.

REKLAMA

W Sejmie odbywała się we wtorek uroczystość poświęcona żydowskiemu świętu Chanuki, w związku z czym na korytarzu polskiego parlamentu ustawiono żydowską menorę – siedmioramienny świecznik z zapalonymi świecami. Nie spodobało się to jednemu z posłów Konfederacji.

Grzegorz Braun chwycił za gaśnicę proszkową, po czym pociągnął za spust i przeszedł kilka metrów w stronę świecznika, rozpylając zawartość w głównym hallu budynku. Na koniec poseł skierował strumień gaśnicy w stronę menory i ugasił palące się na niej świece.

Grzegorz Braun ukarany po zgaszeniu gaśnicą świec chanukowych w Sejmie. „Najwyższy możliwy wymiar kary”

W związku z tym wydarzeniem marszałek Sejmu Szymon Hołownia podjął decyzję o wykluczeniu posła Grzegorza Brauna z posiedzenia w związku z uniemożliwianiem prowadzenia obrad.

Marszałek poinformował ponadto, że wobec posła Brauna zostanie skierowany wniosek do prokuratury w związku z zakłócaniem przez niego obrzędu religijnego na terenie Kancelarii Sejmu, a Prezydium Sejmu podjęło decyzję o „maksymalnym wymiarze kary”.

REKLAMA

„Prezydium Sejmu ukarało posła Brauna odebraniem połowy uposażenia na trzy miesiące i całości diety na pół roku. Prezydium upoważniło Kancelarię Sejmu do złożenia zawiadomień do prokuratury” – powiedział Szymon Hołownia, cytowany przez money.pl.

REKLAMA

REKLAMA