Posiej to w lipcu
Pixabay

Posiej to w lipcu, a zbierzesz plony jeszcze w tym sezonie. To przydatna informacja, o której musi dowiedzieć się każdy ogrodnik.

Jeśli jesteś pasjonatem ogrodnictwa to prawdopodobnie masz świadomość tego, że większość nasion powinna być wysiana na wiosnę. Wtedy można cieszyć się plonami w sezonie letnim. Ale musisz też wiedzieć o istnieniu kilku roślin, które można posiać w lipcu i zebrać plony jeszcze w tym samym sezonie. Poznaj przydatną wskazówkę dla każdego ogrodnika, który chce maksymalnie wykorzystać swój ogród.

Posiej to w lipcu, a ucieszysz się plonami jeszcze w tym sezonie

Wysiewanie nasion w lipcu nie jest dla wszystkich gatunków roślin odpowiednie. Niektóre rośliny potrzebują dłuższego czasu na wzrost i rozwój, dlatego ważne jest wybieranie gatunków, które są szybko rosnące i dobrze radzą sobie z krótszym sezonem wegetacyjnym. Na początku lipca możesz posiać buraczki ćwikłowe, które są idealne do przetworów. Przełom czerwca i lipca stanowi ostatni dzwonek, aby posadzić ogórki na późny zbiór. Nadal można siać rzodkiew jesienną oraz koper. To też dobry moment na sadzenie rozsad kalafiorów, jarmużu i kalarepy. Pozostałymi warzywami są:

Rzodkiewki – jedne z najszybciej rosnących roślin warzywnych. Można je zasiać nawet kilka razy w sezonie, a pierwsze plony będą gotowe do zbioru już po kilku tygodniach.

Sałata – niektóre odmiany sałaty, zwłaszcza te przeznaczone do uprawy letniej, dobrze radzą sobie z wysiewem w lipcu. Możesz cieszyć się świeżymi liśćmi sałaty w ciągu kilku tygodni.

Szpinak – dobrze znosi chłodniejsze temperatury, dlatego możesz go zasiać na początku lipca i cieszyć się plonami jeszcze przed jesienią.

Rukola – zioło o intensywnym smaku, które szybko rośnie i może być zbierane już po kilku tygodniach od wysiewu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę