Posłanka PiS Anna Sobecka przeciwna lekcjom o mowie nienawiści! Mogą one ograniczać…

Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza pojawił się pomysł wprowadzenia w szkołach lekcji poświęconych mowie nienawiści. Takie zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej zapowiedział już w Warszawie prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

   

Nie wszystkim się jednak ten pomysł podoba. Politycy PiS wyrażają wątpliwości, czy taka edukacja jest w ogóle potrzebna i czy nie będzie ona służyć w istocie lewicowej indoktrynacji.

Lekcje o mowie nienawiści skrytykowała między innymi posłanka PiS Anna Sobecka, która wysłała właśnie w tej sprawie interpelację do szefowej MEN Anny Zalewskiej.

   

Sobecka spytała minister Zalewską, w jakim zakresie obecne rozwiązania dotyczące nauczania szacunku dla drugiego człowieka czy kultury wypowiedzi są niewystarczające, a także, jak MEN zamierza zareagować na próby ingerencji w program nauczania.

W ocenie posłanki PiS, nie ma też jednoznacznej definicji, czym w istocie jest mowa nienawiści, a zajęcia dydaktyczne poświęcone temu zagadnieniu mogą w istocie służyć ograniczaniu wolności słowa.

   

„O ile zauważalna jest tendencja do ograniczania mowy nienawiści wobec mniejszości etnicznych i seksualnych, to obrażanie osób starszych, polskich patriotów, chrześcijan, traktowane jest jako swoboda wypowiedzi, dozwolona krytyka, działalność artystyczna…”, napisała Sobecka na Twitterze, dzieląc się swoimi wątpliwościami.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News