Poseł Nowoczesnej potrącił nastolatkę. Zapowiedział rezygnację z immunitetu
fot. Twitter | @Policja_KSP

Zapadła decyzja o przedstawieniu zarzutów posłowi na Sejm RP Adamowi Szłapce – szefowi Nowoczesnej i członkowi klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzysta miał dopuścić się nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czasie jazdy samochodem Szłapka potrącił rowerzystkę, nastoletnią dziewczynkę. Ofiara doznała dotkliwych obrażeń, w tym urazu głowy.

Do wypadku z udziałem polityka Nowoczesnej doszło 24 kwietnia 2023 roku – podaje „Super Express”. Podczas jazdy samochodem poseł Adam Szłapka uderzył w rowerzystkę, poruszającą się przejazdem dla rowerów. Na miejscu interweniowała policja, która przebadała polityka pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Kontrola nie wykazała obecności alkoholu w jego organizmie.

Jak dowiedział się „Super Express” – poszkodowaną w wypadku jest nastoletnia dziewczynka. Ofiara doznała poważnych obrażeń, w tym urazów głowy i wielu potłuczeń. Obrażenia nastolatki były na tyle dotkliwe, że posłowi grozi zarzut z art. 177 &1 kk, czyli spowodowania wypadku komunikacyjnego. Za ten czyn może trafić za kratki nawet na 3 lata.

Szef Nowoczesnej w tarapatach! Potrącił nastolatkę na przejeździe dla rowerów. Zapowiada zrzeknięcie się immunitetu

W czasie wypadku Szłapka nie przyznał się policjantom, że jest posłem – ani na miejscu wypadku, ani w trakcie przesłuchania, które odbyło się 15 czerwca w warszawskiej komendzie policji. Ujawnił swoją funkcję dopiero, kiedy policjanci zaczęli go o to dopytywać – podaje „SE”. Szłapka miał najpierw stwierdzić, że jest „pracownikiem Sejmu”. Dopiero, gdy policjanci zapytali o charakter jego pracy w Sejmie, ujawnił, że jest posłem Nowoczesnej.

Z tą wiedzą policjanci zgłosili się do prokuratury, która – aby móc skutecznie postawić posłowi zarzuty – musi złożyć wniosek do Sejmu o uchylenie immunitetu posłowi. Sam Szłapka zapowiedział już, że jeśli taki wniosek się pojawi, natychmiast zrzeknie się immunitetu.

„Sprawa się toczy. Jestem w kontakcie zarówno z osobą poszkodowaną, jak i z jej rodziną. Kiedy do Sejmu trafi wniosek o uchylenie mi immunitetu, natychmiast się go zrzeknę” – powiedział portalowi „tvp.info” poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Adam Szłapka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę