Fot. Twitter.com/krzysztofbosak

Politycy Konfederacji stwierdzili, że ,,przepisy zawarte w rządowym projekcie dotyczącym zmian w ustawie o zwalczaniu chorób zakaźnych są bardzo niepokojące”. W efekcie tego zażądali dymisji ministra zdrowia.

Przedstawiciele Konfederacji otwarcie skrytykowali projekt ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz niektórych innych ustaw podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Poseł Krzysztof Bosak przyznał, że przepisy ,,napawają wielkim niepokojem”. – Są w drastycznej kolizji z oficjalną propagandą optymizmu i poczucia bezpieczeństwa głoszoną przez rząd – ocenił poseł.

– Gdyby rząd miał pełne przekonanie, że szczepienia to tylko formalność, wszystko jest bezpieczne i właściwie nic nikomu nie grozi, to stworzenie sprawnie działającego systemu ewidencjonującego wszystkie negatywne odczyny poszczepienne, a następnie stworzenie sprawnie funkcjonującego, przejrzystego i wypłacającego wysokie odszkodowania funduszu rekompensacyjnego byłoby czystą formalnością – dodał.

– Widać, że interes obywatela nie jest tym, czym przede wszystkim kieruje się minister zdrowia. Dodawszy do tego aroganckie publiczne wypowiedzi wyłania się obraz bardzo niewesoły – zakończył Bosak.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę