Posmaruj tym buty i czuj się bezpiecznie zimą. Sprawdzone triki

Buty
fot. pxhere.com

Zima to czas, w którym niejednokrotnie musimy zmagać się z niebezpieczną pogodą. Niestety minusowe temperatury, w połączeniu z mokrą nawierzchnią powodują, że niektóre odcinki naszej drogi do pracy są naprawdę śliskie i niebezpieczne.

REKLAMA

Jak ograniczyć możliwość upadku na lodzie?

Istnieją jednak sposoby, które pomogą nam sprawić, że nasze buty będą mieć o wiele lepszą przyczepność, a co za tym idzie, znacznie ograniczy się możliwość groźnego dla zdrowia upadku.

Jednym ze sposobów jest delikatne przetarcie podeszwy przy pomocy papieru ściernego. Dzięki temu zwiększymy powierzchnię tarcia buta, a co za tym idzie, wzrośnie także jego przyczepność. Pamiętajmy jednak, aby używać papieru ściernego bardzo delikatnie. Jego zbyt mocne użycie może spowodować uszkodzenie podeszwy.

Koniecznie wypróbuj

Do zwiększenia tarcia naszych butów możemy wykorzystać także silikon. Na oczyszczonej podeszwie malujemy różnorodne wzory i zostawiamy silikon do wyschnięcia. Takie silikonowe zgrubienia ograniczą możliwość poślizgnięcia się na lodzie czy śniegu.

REKLAMA

Możemy także skorzystać z gotowych sposobów i zakupić specjalne nakładki na buty. Gumowe nakładki, które są bardzo podobne do raków wykorzystywanych przez alpinistów mogą poprawić nasze bezpieczeństwo na oblodzonych czy ośnieżonych powierzchniach.