obcierające buty
fot. screen Youtube / Claudia Simbürger

Latem wiele osób zmaga się z problemem obcierających butów. Nie dość, że stopy częściej się pocą, to na dodatek zaczynają puchnąć, więc są wrażliwsze na występowanie urazów. Istnieje łatwy patent, aby się przed tym ochronić. Wystarczy sięgnąć po jeden popularny produkt.

Przyczyny obcierania butów

Zazwyczaj obcierają źle dopasowane buty. Mogą być za duże, za szczupłe (przyciskają stopę), jak i za małe. Inne przyczyny to słaby sztuczny materiał (buty gorzej dopasowują się do profilu stopy). Wtedy obuwie także bardziej się poci, więc łatwiej o rany. Kłopoty mogą też występować, gdy buty zrobiono z twardego materiału.

Patent na obcierające buty

Obcierających pantofli czy adidasów nie musisz od razu spisywać na straty. Poznaj rewelacyjną metodę na zabezpieczenie stóp przed pojawianiem się nieprzyjemnych ran. Przed wyjściem na miasto, weź antyperspirant w kulce i posmaruj nim obszary, które są najbardziej wrażliwe na powstanie urazów. Postaraj się precyzyjnie wsmarować dezodorant w skórę (inaczej zostawi ślady na obuwiu). Celem kosmetyku jest ograniczenie wytwarzania potu, który jest podstawową siłą sprawczą tego, że w sezonie letnim buty okaleczają stopy. Gdy zastosujesz ten patent, to żaden rodzaj obuwia nie powinien sprawiać problemów podczas chodzenia.

Jak wybrać wygodne buty?

Podczas zakupów weź pod uwagę kilka zasad:

Nie sięgaj po obuwie z syntetycznych materiałów, bo stopy będą się w nich mocno pocić, a w rezultacie będą podatne dodatkowe rany. Kupuj prawidłowo wyprofilowane buty, które porządnie trzymają stopę. Nie powinna ona przesuwać się w środku buta. Dzięki temu obtarcia czy pęcherze nie będą Ci straszne.

Czytaj też: Tak rozpoznasz podrabiane perfumy. 1 szczegół zdradza wszystko


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!