suwak
fot. Pixabay

Z pewnością przydarzyła Wam się kiedyś taka sytuacja, że chcieliście czym prędzej się odziać i opuścić mieszkanie, a zasuwanie kurtki zajęło Wam przynajmniej kilka minut. Nawet kolejne próby nie przyniosły żadnego efektu, bo suwak zatrzymał się i nie chciał iść do góry, jednocześnie byliście coraz bardziej zdenerwowani. To naprawdę niezbyt miłe doświadczenie! Zdradzamy dziś sposób, dzięki któremu rozwiążecie ten problem raz na zawsze. Oto sprawdzona metoda na zacinający się zamek.

Poniższy patent sprawdzi się nie tylko w przypadku zacinającego się suwaka w kurtce, ale również w spodniach, bluzie czy w innej odzieży. Sięgnijcie tylko po 1 drobną rzecz, którą prawdopodobnie macie w swoim domu.

Jak naprawić zacinający się zamek?

Trik zadziała tylko w całych, nieuszkodzonych suwakach. Jeżeli Wasz zamek nie ma wszystkich ząbków, poniższy patent się nie sprawdzi. Gdy jest cały i ma wszystkie elementy – to idealnie, nie musicie wymieniać zamka na nowy. Wystarczy, że posmarujecie go woskową kredką! A jeśli nie macie jej w zanadrzu, możecie użyć zwykłej pomadki do ust. Obydwa produkty mają podobną moc i pozwolą osiągnąć zadowalający efekt.

Pamiętajcie, aby posmarować zamek na całej długości. Dzięki temu suwak będzie można zasuwać i rozsuwać szybko, gładko i bezproblemowo. Zanim użyjecie pomadki do ust, nanieście jej niewielką ilość na patyczek kosmetyczny i dopiero potem zaaplikujcie na zamek.

Możecie także zastosować w tym celu zwykłą świeczkę, ale operując nią (z uwagi na jej duży rozmiar), pilnujcie, aby nie zanieczyścić tkaniny. To były dodatkowy problem, z którym musielibyście sobie poradzić.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę