Zawiasy
fot. pixabay.com

Skrzypiące zawiasy to uciążliwy i denerwujący problem, który co jakiś czas pojawia się praktycznie w każdym domu. Jednak, aby skutecznie go usunąć wcale nie musimy wzywać fachowca i płacić mu za wykonanie usługi. Problemu możemy się pozbyć przy wykorzystaniu domowych metod.

Świetny sposób na usunięcie skrzypienia

Najważniejsze jest oczywiście zlokalizowanie problemu. Kiedy będziemy już przekonani, który z zawiasów przyprawia nas o irytację, możemy zabrać się do demontażu.

Konieczne jest bowiem wyjęcie sworznia. Jest to okrągła część wykonana z metalu. Możemy go z powodzeniem wyciągnąć z zawiasu przy użyciu palców lub szczypiec. Jeśli jednak mamy trudności z wyjęciem sworznia, to konieczne może być poluzowanie obejmy, która go otacza. Możemy to zrobić np. przy pomocy śrubokrętu.

Wystarczy jeden produkt

Jeśli sworzeń znajduje się już w naszym ręku to teraz konieczne jest dokładne oczyszczenie go z brudu i resztek smaru. Następnie nakładamy na niego cienką warstwę pianki do golenia i ponownie montujemy sworzeń w zawiasie. Skrzypienie powinno zniknąć jak ręką odjął.

Dowiedz się również, jak wyczyścić żelazko.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!