Postaw ten płyn w domu. Szczypawki wyniosą się w kilka sekund

szczypawka i naczynie z octem
fot. Pixabay

Skorek pospolity, nazywany także szczypawką, to owad, który nie szczyci się dobrą opinią. Niektórzy nawet się go boją, ponieważ ma przeraźliwie szczypce. Jednak w rzeczywistości robaczek nie jest dla ludzi niebezpieczny. Mimo to lepiej nie mieć z nim do czynienia. A co zrobić, gdy co najmniej kilka owadów przechadza się po domu? Oto najskuteczniejsza metoda walki ze skorkami.

Szczypawki to małe insekty, które można spotkać w całej Polsce. Są nocnymi markami i preferują ciemne oraz mokre obszary. Dlatego często można je zobaczyć pod kamieniami, na powierzchniach obrośniętych mchem, w ogrodzie czy lesie. Czasami nieproszone wchodzą do naszych domów. Jak je odstraszyć?

Wielu osobom wydaje się, że skorki gryzą ludzi, ale to nie do końca prawda. Faktycznie, gdy robaczki poczują, że coś im zagraża, chcą się bronić i niekiedy mogą ugryźć człowieka (np. w palec), ale zazwyczaj ukąszenia nie bolą i nie niosą ryzyka zakażenia np. bakteriami. Mimo to ich wygląd budzi sporo zastrzeżeń.

Szczypawki weszły do mieszkania? Poznaj skuteczny sposób na wytępienie intruzów

Jeśli nie życzysz sobie obecności skorek w domu, niezwłocznie chwyć za odkurzacz. Dzięki mocy ssącej błyskawicznie wciągniesz szkodniki do środka, a potem wyniesiesz je – w worku, jak najdalej od domu. Równie dobrym pomysłem jest skonstruowanie przynęty. W dużym słoiku wystarczy umieścić np. fermentujący owoc i postawić naczynie nieopodal miejsca przebywania insektów. Gdy ich cała armia wejdzie do środka, ty będziesz mógł swobodnie wynieść pułapkę na zewnątrz. Poza tym rozważ zainstalowanie moskitiery w mieszkaniu (np. w oknach). Wtedy problem nie będzie nawracał.

Jeszcze jeden trik polega na wykorzystaniu aromatu octu. Owady go nie cierpią, więc użyj go w walce z nimi. Najlepiej rozstawić w lokalach napełnione kwasem naczynka. Jeśli jego woń i tobie się dojmie, pomyśl o zakupie profesjonalnych preparatów owadobójczych.

Udostępnij: