Postaw w ogrodzie i już po nich. Ekstra trik na szpaki

szpak
fot. Pixabay

Szpaki dają się nam we znaki zwłaszcza latem, gdy podkradają owoce z naszych drzewek i krzewów. Gdy już ptaki już zaczęły panoszyć się w sadzie czy ogrodzie, należy w pośpiechu ochronić uprawy, nim całkowicie je zdewastują. Skorzystaj z prostych i bezpiecznych metod na odstraszanie szpaków. Jedna z nich wyjątkowo dobrze radzi sobie z żarłocznym ptactwem. Koniecznie sprawdź, na czym polega.

REKLAMA

Szpaki są dość zachłanne na pokarm i gdy ich oczom ukażą się np. czereśnie, nie zastanawiają się ani chwili, tylko niezwłocznie fruną w kierunku drzewa. Potrafią obsiąść je całymi tabunami i żerują w najlepsze. Dopóki ktoś lub coś ich stamtąd nie przegoni. Znajomość metod walki z ptactwem jest na wagę złota. Wykorzystaj tanie, humanitarne i proste sposoby, a żaden szkodnik nie przyleci do twoich upraw.

Pewien trik polega za zastosowaniu płyt CD. Wystarczy porozwieszać je na działce obok owocowych krzewów. Gdy tylko wyjrzy słońce, gadżet zacznie połyskiwać, co zdenerwuje szpaki i zmobilizuje do dalekiego odlotu na inne tereny. Co ciekawe, trik z płytami CD warto zastosować także przeciwko gołębiom, które często hałasują i brudzą teren. Chcąc się ich pozbyć z balkonu, wystarczy zawiesić na nim błyskotki. Żaden nie przyleci.

REKLAMA

Aby mieć spokój ze szpakami, można też pozawieszać szklane butelki lub puste puszki. Gdy mocniej zawieje, zaczną o siebie zahaczać i wydadzą dźwięk, który wypłoszy ptaki.

Szpaki boją się tego jak ognia. Odlecą i nie zjawią się ponownie

Pewna użytkowniczka TikToka zamieściła na swoim profilu krótki film, w którym pokazała jak walczyć ze szpakami. Na nagraniu widać, jak kobieta przytwierdza do siebie puste plastikowe butelki (kilka sztuk), które razem tworzą wiatrak. Całą konstrukcję nakręca wiatr. Pojemniki przyczepione do drążka warto zanieść do ogrodu. Będą stanowić niezawodną ochronę przed głodnymi ptakami.