wycieraczka
fot. screen Youtube / ACO Österreich

Brudna wycieraczka wygląda potwornie i pozostawia złe wrażenie. Jednak nie musisz jej natychmiast wyrzucać. Zdradzamy trik, dzięki któremu przedmiot odzyska pożądany wygląd. Na czym polega? Koniecznie sprawdź.

Na wycieraczce często gromadzi się kurz, błoto i inne zanieczyszczenia. Gdy przechodzimy przez próg, to wynosimy je do mieszkania. Z tego względu wycieraczkę musimy regularnie czyścić. Tą z polipropylenu czy materiałową wystarczy wymyć płynem do prania dywanów. Niestety ten środek nie nadaje się do wycieraczek kokosowych czy jutowych. Czego w takim razie użyć?

Czym wyczyścić wycieraczkę?

Sodę oczyszczoną kupisz w każdym markecie i to za niewielkie pieniądze. Wetrzyj ją w powierzchnię wycieraczki i odczekaj kwadrans. Proszek wchłonie brzydką woń. Dodatkowo odkazi i wybieli tworzywo. Po 15 minutach zbierz sodę przy pomocy odkurzacza. Efekt zobaczysz natychmiast.

Połącz z olejkiem i wodą, poczujesz miły zapach

Jeśli zabrudzenia są mocne, to sama soda może sobie nie poradzić. Wtedy istnieje konieczność sięgnięcia po silniejsze preparaty. Jednym z nich jest płyn do prania dywanów domowej roboty. Jak przyrządzić ten specyfik? Do niedużego naczynia wlej litr ciepłej wody i dodaj do niej 50 g sody oczyszczonej i tyle samo proszku do prania. Aby wzmocnić efekt, możesz wzbogacić mieszankę o 100 ml octu spirytusowego i niewielką ilość dowolnego olejku eterycznego. Następnie w takim roztworze zwilż gąbkę, a potem wetrzyj ją w wycieraczkę.

Soda wraz z proszkiem i octem pomogą zlikwidować wszystkie zabrudzenia, z kolei olejek zapachowy sprawi, że przy wejściu do mieszkania poczujesz piękny zapach. Taki zabieg przeprowadzaj minimum raz w miesiącu. Wówczas nie będziesz musiał szybko wymieniać dywanika, bo ten zachowa idealny stan.

Czytaj też: Przekrój na pół i potrzyj buty. Już nigdy nie będą przemakać


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę