Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy napadli na kafejkę internetową w Gnieźnie
Fot. KPP Gniezno

W Gnieźnie rozegrały się sceny, jak te z lat 90. Dwóch zamaskowanych bandziorów wpadło w nocy do kafejki internetowej z kijem bejsbolowym. Po wejściu do środka pracująca tam kobieta została brutalnie pobita. Bandyci połamali jej nogi. Zaraz potem dobrali się do kasy, z której wyciągnęli cały utarg i czmychnęli. Zuchwałych przestępców poszukuje policja. Policja opublikowała kadry z nagrania, na którym uwieczniono przerażający incydent.

Do zdarzenia doszło w Gnieźnie, nocą, 16 lipca. Do mieszczącej się w mieście kafejki internetowej wpadło dwóch uzbrojonych w kij bejsbolowy mężczyzn. Najpierw pojawił się pierwszy zamaskowany bandzior. Próbował dostać się do środka, ale drzwi były zamknięte. Zaczął pukać, ale w końcu zdołał usunąć przeszkodę samodzielnie. Zaraz za nim – uprzednio ubierając kominiarkę – wpadł do środka drugi mężczyzna z kijem bejsbolowym. W środku zrobili piekło.

Choć była to noc, w środku przebywała kobieta – pracownica kafejki. Napastnicy nie mieli dla niej litości. Kobieta została brutalnie pobita, bandyci połamali jej nogi. Następnie dostali się do kasy, z której zabrali cały utarg i uciekli. Zabrali ze sobą ok. 1000 złotych.

Brutalny napad na kafejkę internetową w Gnieźnie. Bandyci połamali kobiecie nogi i ukradli 1000 zł

Policja poszukuje sprawców szokującego napadu od trzech tygodni. Do tej pory śledczym nie udało się namierzyć sprawców. Policjanci postanowili poprosić o pomoc społeczeństwo. Do sieci trafiły kadry z zapisu kamery monitoringu. Na nagraniu zarejestrowano, jak napastnicy wchodzą do kafejki.

Policja apeluje o pomoc zarówno mieszkańców Gniezna, jak i internautów z innych części Polski. „Jeżeli rozpoznają państwo osoby widoczne na nagraniu, prosimy o kontakt. Każda informacja może okazać się ważna dla ustalenia sprawców tego czynu objętego postępowaniem. Gwarantujemy anonimowość” – zaapelowała Anna Osińska, rzeczniczka prasowa policji w Gnieźnie, przytacza „Fakt”.

„Informacje na temat zdarzenia można przekazywać prowadzącemu postępowanie asp. szt. Tomaszowi Przybyłowiczowi pod numerem telefonu 47 77 21 283 (w dni robocze w godzinach od 7.30 do 15.30) lub na adres e-mail [email protected]. Można też kontaktować się z dyżurnym policji w Gnieźnie pod numerem 47 77 21 211 lub mailowo na adres: [email protected] albo dzwoniąc na telefon alarmowy 112” – dowiadujemy się z artykułu na portalu.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!