Potężne trzęsienie ziemi w Tajwanie. Nagrania mrożą krew w żyłach [WIDEO]

Tajwan
Fot. Twitter

W środowy poranek miejscowego czasu Tajwan nawiedziło potężne trzęsienie ziemi, wskutek którego siedem osób zginęło, ponad 700 jest rannych, a blisko 80 uznaje się za uwięzionych. Nagrania, które trafiły do sieci mrożą krew w żyłach.

REKLAMA

Lokalne służby meteorologiczne oceniły, że trzęsienie miało magnitudę 7,2. Japońscy sejsmolodzy z kolei początkowo informowali o magnitudzie 7,5, a potem zwiększyli ją do 7,7. Epicentrum znajdowało się około 25 kilometrów od górzystego powiatu Hualien, na wschodnim wybrzeżu kraju.

– Teraz władze sprawdzają, co się stało z alertem bezpieczeństwa, ponieważ ludzie mieli zostać powiadomieni o możliwym trzęsieniu ziemi, ale tylko część z nich otrzymała ostrzeżenie – powiedziała w rozmowie z BBC korespondentka NPR news Emily Feng, będąca w stolicy Tajwanu Tajpej.

REKLAMA

Koszmarne nagrania z Tajwanu

Potężny wstrząs, a także wstrząsy wtórne były również odczuwalne w Tajpej. Z tamtejszych budynków odpadały kafelki, a uczniowie byli ewakuowani ze szkół. Trzęsienie było ponadto odczuwalne w Szanghaju, a także miastach Fuzhou, Xiamen, Quanzhou i Ningde w kontynentalnych Chinach.

Do sieci trafiło mnóstwo zdjęć i nagrań, przedstawiających siłę żywiołu. Jeden z filmów pochodzi z kamerki samochodowej. Widać na nim, jak pojazdy w pewnym momencie zaczęły się dosłownie kołysać, ale na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało.

REKLAMA

Podziel się: