fot. Facebook | TubaChorzowa.pl

Monstrualny pożar ogarnął dzisiaj zakład produkcyjny z branży chemicznej w Chorzowie. Do akcji gaśniczej skierowano aż 30 zastępów Straży Pożarnej. Jak donosi polsatnews.pl – z hali ewakuowano 10 osób.

Z jakiegoś powodu zajął się dach zakładu produkcyjnego przedsiębiorstwa Novichem w Chorzowie. Zakład zajmuje się wytwarzaniem substancji chemicznych. Do akcji skierowano 30 zastępów Straży Pożarnej oraz pluton ratownictwa chemicznego. Przed przybyciem służb na miejsce pożaru, z hali produkcyjnej samodzielnie ewakuowało się ok. 10 osób. Nikt nie został poszkodowany.

„Pożarem objęta jest hala produkcyjna o powierzchni 20 na 40 metrów. Według naszej wiedzy zapaliła się instalacja nadtlenku wodoru; nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców” – powiedział rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie kpt. Tomasz Szymański. Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze przynajmniej przez kilka godzin, o ile obędzie się bez zaskoczeń.

Novichem to przedsiębiorstwo chemiczne, działając od 1989 roku – podano na stronie internetowej spółki. „Działalność produkcyjna przedsiębiorstwa w dużej mierze opiera się na naszych własnych technologiach. Wytwarzamy głównie wysokiej jakości specjalistyczne substancje chemiczne w niewielkich ilościach”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę