Potężny pożar w Warszawie. Płonie duży kompleks handlowy [WIDEO]

Pożar
Fot. Miejski Reporter

W niedzielę wczesnym rankiem wybuchł ogromny pożar kompleksu handlowego Marywilska 44 na warszawskiej Białołęce. Z obecnych komunikatów wynika, że ogień objął 80 procent hali, a na miejscu pracuje już kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 4:00. Młodszy brygadier Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej w rozmowie z TVN24 przekazał, że wskutek pożaru doszło do częściowego zawalenia się konstrukcji dachu kompleksu handlowego.

Na miejsce przyjechało kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej i jak dotąd nie pojawiły się żadne informacje o rannych. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa z kolei wydało alert dla mieszkańców Warszawy i powiatów warszawskiego zachodniego, legionowskiego i nowodworskiego.

Olbrzymi pożar trawi halę

Miejski Reporter, który opublikował w sieci nagranie wykonane z drona relacjonował, że „ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie i szybko objął całą halę”. Przekazał też, że do akcji zostało zadysponowanych około 180 strażaków.

REKLAMA

– Kolejne zastępy jednostek obrony chemicznej monitorują atmosferę wokół obiektu i ratownicy zalecają używać maseczek i apelują o pozostanie w domach. Do akcji wewnątrz obiektu wykorzystany jest także robot Colossus, maszyna CBRNE – napisał Miejski Reporter na Facebooku około godziny 8 rano.

Podziel się: