Potrącił pieszego i zostawił go na śmierć! Policja apeluje o pomoc

Policja poszukuje kierowcy, który śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku
fot. Gnesener1900
Public domain

Poszukiwany! Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu kierującego samochodem, który w miejscowości Siechnice na Dolnym Śląsku śmiertelnie potrącił pieszego, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanemu żadnej pomocy. Funkcjonariusze proszą o kontakt świadków oraz osoby, które mogą mieć informacje, związane z tą tragedią.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 kwietnia na Drodze Krajowej nr 94 w miejscowości Siechnice na Dolnym Śląsku. Kierujący pojazdem miał wówczas potrącić osobę pieszą ze skutkiem śmiertelnym. Co więcej, po potrąceniu kierowca nie udzielił poszkodowanemu żadnej pomocy, a zamiast tego oddalił się z miejsca zdarzenia. Wrocławscy policjanci apelują o pomoc w odnalezieniu pirata drogowego.

„Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że osoba kierująca pojazdem śmiertelnie potrąciła pieszego i nie zatrzymała się, oddalając się z miejsca wypadku i nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Zareagował inny kierowca, który powiadomił służby” – mówi Aleksandra Freus z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, cytowana przez „Fakt”.

REKLAMA

Śmiertelne potrącenie na DK 94! Sprawca nie udzielił poszkodowanemu pomocy i zwiał

Jak zdradziła policjantka w rozmowie z portalem – zdarzenie miało miejsce najprawdopodobniej ok. godz. 3:00 w nocy na 111 kilometrze DK 94. Policjanci nie dysponują dużą ilością informacji na temat zdarzenia. Tożsamość zarówno ofiary, jak i sprawcy wypadku pozostaje nieznana. Zmarły pieszy zostanie zidentyfikowany dopiero po sekcji zwłok, która odbędzie się dopiero po Świętach Wielkanocnych.

Śledczy pokładają duże nadzieje w odzewie społeczeństwa na tą fatalną tragedię. „Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego wypadku bądź mają jakiekolwiek informacje na ten temat. Na kontakt czekamy pod wrocławskimi numerami telefonów 47 871 68 70 lub 47 871 68 69” – apeluje Freus.

Udostępnij: