Buty lśniące jak nowe
YouTube | The Elegant Oxford

Mówi się, że buty to wizytówka człowieka. Kiedy są brudne i zaniedbane, możemy sądzić, że ich właściciel podchodzi do życia dość lekceważąco i nie jest zbyt obowiązkową osobą. Dbanie o buty nie jest jednak wcale taką łatwą sprawą. Na portalu o2 pojawił się ostatnio sposób na to, jak szybko uzyskać buty lśniące jak nowe!

Okazuje się, że aby uzyskać idealnie lśniące buty wystarczy nam lakier do włosów, który znajduje się praktycznie w każdej łazience. Pielęgnacje butów zaczynamy od dokładnego ich umycia, aby pozbyć się błota czy też innych zabrudzeń. Odczekujemy chwilę, aby buty wyschły, a następnie spryskujemy je lakierem do włosów i gotowe! Buty lśnią jak pierwszego dnia, kiedy wyjęliśmy je z pudełka!

Co więcej, lakier do włosów chroni buty przed ponownym zabrudzeniem, a także przed działaniem czynników atmosferycznych, które mogą uszkadzać obuwie. Mowa tutaj np. o soli, którą wykorzystuje się do sypania chodników w czasie zimy.

Warto jednak pamiętać, że lakier do włosów nie jest produktem wprost przeznaczonym do pielęgnacji obuwia, a zatem jego działanie jest o wiele krótsze, niż działanie podobnych środków dedykowanych do butów. Zaleca się zatem przede wszystkim stosowanie środków przeznaczonych do pielęgnacji obuwia, a korzystanie z lakieru do włosów poleca się jedynie w awaryjnych sytuacjach.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę