bluzka z plamą
fot. screen Youtube / Cleanipedia

Rozlany tusz potrafi w jednej chwili popsuć nam humor. Ten problem często przydarza się dzieciom w szkole, ale nie tylko. Czasami, gdy się bardzo śpieszymy, wkładamy długopis do kieszonki. Potem niestety dostrzegamy wzrokiem rozlaną ciemną ciecz na odzieży. Śladów z atramentu ciężko jest się pozbyć, ale z naszym patentem jest to jak najbardziej możliwe!

Atrament to niezwykle trwała substancja składająca się z barwnika oraz tłuszczu. Te dwa komponenty są szczególnie uporczywe, o ile zamierzamy je sprać oddzielnie. Aczkolwiek w tej sytuacji musimy zadziałać na oba jednocześnie.

Jeżeli wasza ulubiona bluzka ma granatowe albo czarne plamki takiego pochodzenia, wcale nie musicie jej wyrzucać. Możecie przywrócić jej dawny wygląd domowym sposobem! Zobaczcie, jak zneutralizować ślady z atramentu w łatwy sposób!

Jak pozbyć się atramentu z ubrań?

Jeśli zabrudzenie z atramentu znajduje się na kolorowej tkaninie, ratunkiem dla was będzie… ciepłe mleko! Wystarczy, że zalejecie nim plamę i odczekacie ok. 10 minut. Potem przepłuczcie odzież i upierzcie ją w pralce. Będziecie zaskoczeni efektem – atrament powinien zniknąć na dobre. Jeśli jednak będzie inaczej, wypróbujcie poniższą metodę z tabletką.

Jeszcze jeden patent (także dla kolorowej odzieży), chociaż niemal wszystkim znany, niesie ze sobą pewne ryzyko. Najlepiej wcześniej wykonać test i użyć tego środka na mało widocznym miejscu bluzki. Jeżeli nie zostawi odbarwienia, można swobodnie nanieść go na zabrudzenie z atramentu. Chodzi tutaj o zmywacz do paznokci oraz sok z cytryny. Wystarczy podłożyć pod tkaninę ręcznik i polewać plamę tymi dwoma specyfikami na przemian. Ślady z atramentu będą robić się mniej wyraziste z minuty na minutę.

Jak usunąć plamy z atramentu?

Ten sposób sprawdzi się w przypadku wszystkich ubrań, a jego efektywność jest zadziwiająca. Jeżeli poprzednie metody nie przyniosły oczekiwanych rezultatów lub nie chcecie używać półśrodków – potrzyjcie plamę tabletką do zmywarki! Potrafi wybawić także plamy po trawie, winie czy kawie. Tabletka swą wspaniałą moc zawdzięcza obecnym w niej związkom wybielającym, enzymom rozpuszczającym brud i tłuszcze, a także fosforanom.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę