czajnik
fot. Pixabay

Czyszczenie czajnika ze stali nierdzewnej czasami spędza nam sen z powiek. Sprzęt z biegiem czasu się przypala, a brunatne smugi widoczne na jego brzegach wcale nie są łatwe do usunięcia. Aczkolwiek to nie jest powód, aby pozbywać się czajnika. Poznaj niezawodne metody na trwałe zlikwidowanie zabrudzeń.

Czajnik przeznaczony do kuchenek gazowych jest niezwykle podatny na zabrudzenia. Częste używanie tego sprzętu kuchennego wiąże się z tym, że na jego powłoce zazwyczaj powstają szpetne, brązowe przebarwienia, będące efektem przypalenia. Co więcej, w trakcie gotowania czajnik łatwo zachlapać zupą, tłuszczem czy sosem, gdy stoi na kuchence nieopodal garnka czy patelni z potrawą.

Zabrudzone i przypalone sprzęty kuchenne nie wyglądają dobrze. Z tego powodu warto systematycznie czyścić czajnik, aby osadzający się na nim brud nie przylgnął do niego na dobre. Nie każdy ma jednak czas na regularne porządki albo po prostu nie lubi ciągłego czyszczenia urządzenia. Właśnie dla takich osób mamy świetne rozwiązanie! Przedstawiamy 2 proste i tanie triki na domycie czajnika. Przydatna będzie m.in. folia aluminiowa.

Folia aluminiowa usunie brud z powierzchni czajnika ze stali nierdzewnej

Jeśli już doprowadziłeś swój czajnik do porządku, przygotuj mleczko do czyszczenia, folię aluminiową i ściereczki. Preparat czyszczący nanieś na powierzchnię sprzętu i odczekaj kilka minut. W międzyczasie zrób kulki z folii aluminiowej.

Najpierw potnij ją na kawałki i zgnieć w dłoni, a potem szoruj nią kuchenne urządzenie. Bez obaw – kulki z folii nie zarysują powierzchni sprzętu. Po wykonaniu czynności spłucz starannie mleczko i wycieraj czajnik do sucha ściereczkami. W ten sposób będzie czysty jak łza.

Inne metody czysty czajnik

Jeśli nie masz w domu mleczka, użyj sody oczyszczonej. Ten popularny produkt wspaniale upora się z brudem osadzającym się na czajniku. Aby skorzystać z mocy tego wielozadaniowego proszku, wsyp go do sporego garnka z wodą i umieść w takiej kąpieli kuchenne urządzenie.

Jednak zanim to zrobisz, powinieneś dolać do środka wrzącej wody, aby zapobiec unoszeniu się czajnika na powierzchni. Wszystko gotuj przez kilkanaście minut, a potem zacznij polerować powierzchnię przy użyciu miękkiej gąbki i preparatu do czyszczenia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę