osa
fot. Pixabay

Osy często są mylone z pszczołami. Pszczoły to dobroczynne stworzenia w ogrodzie, ale osy – już niekoniecznie. Jad obu zwierząt nie jest groźny dla człowieka, o ile nie jesteśmy na niego uczuleni. Osy w domu mogą być naprawdę problematyczne. Są w stanie skazić jedzenie, użądlić kogoś lub napędzić mu strachu. Z tego powodu warto pozbyć się z domu tych insektów. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Jak wypędzić osy z domu?

W wakacje te owady można spotkać prawie wszędzie. Latem najlepiej zastosować olejki: cytrynowe, herbaciane, goździkowe lub przyprawy, takie jak czosnek czy bazylia. Dla os ich aromaty są nieznośne.

Powyższe olejki wystarczy rozpylać w domach, zwracając szczególną uwagę na okna i parapety, aby już wcześniej zniechęcić insekty. Kolejna domowa metoda na osy polega na użyciu pogniecionej torby papierowej lub gazety. Papier pognieć tak, aby przypominał gniazdo os. Rzecz powieś obok okna lub drzwi frontowych. Gdy owady to zauważą, nie wkroczą do środka, bo będą myślały, że inna szarańcza już zamieszkuje to miejsce.

Metody na osy w mieszkaniu

Możesz też zastawić pułapkę na owady. Odetnij górny fragment butelki w 2/3 jej wysokości, a uzyskaną część włóż szyjką do dna butelki. Na dno wlej miksturę przygotowaną z piwa (pół litra) i cukru (1 łyżeczka). Taką przynętę umieść na podłodze lub uczep na sznurku. Osy na pewno ją dostrzegą, a gdy wpadną do pojemnika, w żaden sposób nie będą mogły z niego wyjść.

Czytaj też: Masz basen? Zrób 1 rzecz, a woda zawsze będzie czysta i ciepła


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę