Powieś w oknie tę rzecz. Żadna mucha nie wleci

mucha i okno
fot. screen Youtube / Haus und Garten Profi / Pixabay

Wiosna i lato to okres wzmożonej aktywności owadów, w tym muszek owocówek. Jeśli denerwuje cię, że latają po całym mieszkaniu i głośno brzęczą, wyproś je z domu raz, a dobrze. Insekty załatwisz humanitarnym sposobem i będziesz mieć spokój przez cały sezon.

REKLAMA

Jak odpędzić muchy? Trik z workiem okiełzna owady

Na muchy świetnie zadziała domowa konstrukcja. Jest bardzo prosta do zrobienia, bo wystarczy tylko wypełnić torebkę wodą i powiesić w oknie. Nieduży plastikowy woreczek sprawdzi się najlepiej. No dobrze, ale jak ta zasadzka zadziała na muszki owocówki? Już wyjaśniamy.

Klarowny płyn najlepiej odbija światło, a ono jest dla owadów nie do zniesienia. Gdy muchy zauważą iskrzącą w reklamówce wodę, natychmiast dadzą dyla i nie wstąpią do twojego domu. Nie stanie im się żadna krzywda, po prostu znikną, a ty nie będziesz musiał ich wciąż odganiać.
Torebkę możesz dodatkowo obciążyć w środku kilkoma kamyczkami, a będzie lepiej trzymać się tymczasowego miejsca i żaden wiatr jej nie zerwie.

Much lepiej pozbyć się z domu

Te stworzenia nie gryzą, ale lepiej żeby nie przebywały w naszej kuchni, pokoju i innych pomieszczeniach. Przeważnie siadają one na rozmaitych powierzchniach pełnych zarazków. Potrafią roznosić bakterie czy larwy pasożytów. Jedzenie żywności, na której non stop siedzą muszki może przyczynić się do wielu groźnych chorób.

REKLAMA

Muchy lgną do jedzenia, które fermentuje. Nie pogardzą też nadgniłymi owocami. Ponieważ wiosną częściej przesiadujemy w ogrodzie, gdzie np. grillujemy, powinniśmy zabezpieczać pokarmy przed insektami. W domu najlepiej wkładać je do chłodziarki lub trzymać w szczelnych opakowaniach. Regularne opróżnianie kosza na śmieci to podstawa.

Podziel się: