Pożegnaj wodę i szczotkę. Teraz tak myje się dywan, genialny trik

szorowanie dywanu
fot. screen Youtube / @Marina-Zhukova

Wnętrza bez dywanów byłyby nudne i puste. Dopiero z nimi nabierają charakteru, aczkolwiek mają też jedną zasadniczą wadę – błyskawicznie się smolą. Plamy i inne zabrudzenia widać szczególnie na dywanach jasnych. Niewiele pomoże samo odkurzanie. Na szczęście można odnowić dywan w prosty sposób i z dobrym rezultatem, nawet bez wody. Poznaj niesamowity patent na usuwanie zabrudzeń.

REKLAMA

Prosty sposób na wyczyszczenie dywanu

Mycie dywanu na sucho jest możliwe tylko wtedy, gdy masz pod ręką sodę oczyszczoną. Ona skutecznie neutralizuje nawet uporczywe zabrudzenia, likwiduje nieprzyjemną woń i nie szkodzi otoczeniu. Jak odświeżyć nią dywan? To proste. Rozsyp warstewkę sody (niezbyt grubą) po całym dywanie i poczekaj, by wsiąknęła w materiał. Odczekaj 60 minut, a potem całość starannie odkurz. Tym sposobem usuniesz proszek wraz z nieczystościami.

Jak umyć dywan przy pomocy sody oczyszczonej? Metoda na mokro

Moc sody zwielokrotni inny produkt z tej samej półki, a mianowicie ocet. Jak przygotować detergent do mycia dywanów? Dwie szklanki octu połącz z 3 łyżkami sody i rozrzedź 1 litrem wody. Preparat wymieszaj i aplikuj na dywan. Precyzyjnie szczotkuj całą powierzchnię.

REKLAMA

Metoda na mokro nr 2. Sól kuchenna + spirytus salicylowy

Alternatywą dla powyższej mieszanki jest dwuskładnikowy miks czyszczący. Oba składniki powinny być wymieszane w proporcji 1:4. Zabrudzenia z tłuszczu nie mają żadnych szans.

Udostępnij: