Pracownik Poczty Polskiej zginął w wypadku. Prokuratura zajęła się sprawą

Poczta Polska
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło 13 lutego pod Cybinką w województwie lubuskim. 52-letni kierowca Poczty Polskiej poniósł śmierć w wyniku zdarzenia na drodze. Trwa ustalanie, jak do niego doszło.

REKLAMA

Tragiczny wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 29. Pracownik Poczty Polskiej poruszał się służbowym samochodem i w pewnym momencie zderzył się z autem ciężarowym. Do tragedii doszło w chwili, gdy miał rozpocząć manewr wyprzedzania.

Samochód Poczty Polskiej miał odbić się od większego pojazdu, po czym wypadł z trasy i z impetem uderzył w drzewo. Pomimo długiej i zaawansowanej akcji reanimacyjnej, 52-letniego kierowcy nie udało się uratować. Zginął na miejscu.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim zajęła się sprawą. „Super Express” informuje, że wszczęła śledztwo z art. 177 § 2 kk. Zapis mówi o konsekwencjach naruszenia zasad bezpieczeństwa lądowego, „w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała” lub poniosła śmierć.

REKLAMA

Przesłuchany już został kierowca ciężarówki, a także inni świadkowie. – Zabezpieczono pojazd do dalszych oględzin, w tym oceny technicznej pojazdu – powołano biegłego, przeprowadzono również sekcję zwłok – informuje Katarzyna Kruk cytowana przez dziennik.