Pralka nie dopiera ubrań? Zmień 1 rzecz, a problem zostanie rozwiązany

tkaniny w bębnie pralki
fot. Pexels

Ciągle wyciągasz z pralki niedopraną, zabrudzoną odzież? Być może to nieodpowiednia ilość detergentu, zła temperatura czy program prania jest winowajcą całej sytuacji. Na tym jednak nie koniec. Mnóstwo osób pomija węzłową czynność. Zmień jedną rzecz podczas prania, a ciuchy będę czyste bez uprzedniego namaczania. To patent dla każdego.

REKLAMA

Pralka nie dopiera ubrań. Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyn takiej sytuacji może być kilka: nieodpowiedni cykl, zbyt niska temperatura, nadmiar lub niewystarczająca ilość proszku do prania, lub pominięcie namoczenia. Zbyt mała ilość detergentu rzeczywiście nie dopierze ubrań. Z kolei nadmiar nie roztopi się w trakcie prania i także nie upora się z zabrudzeniami.

Program i temperatura prania również są kluczowe. Cykl, który pierze w temp. 20°C, nie usunie plamy. Natomiast po ustawieniu 40°C pewne materiały mogą ulec skurczeniu. Program piorący w 60°C jest zarezerwowany tylko do ręczników, pościeli i firanek. Optymalna temperatura prania wynosi 30°C. Liczy się też właściwy cykl, ale to nie koniec. Ważny jest też jeden zabieg, dzięki któremu twoje t-shirty, spodnie, czy bluzy będą perfekcyjnie czyste, bez wcześniejszego namaczania.

REKLAMA

Ciuchy pierz tylko tak

Czy prałeś kiedyś odzież na lewej stronie? Ten patent zabezpiecza kolor przed płowieniem, a samą tkaniną przed pęczkowaniem. Niestety pranie ubrań tym sposobem sprawia, że trudniej jest je doprać. Z tej racji ciuchy zawsze pierz na prawej stronie. Wówczas masz gwarancję, że proszek do prania trafi tam, gdzie musi, a więc na zabrudzenia. Włącz prawidłowy cykl i temperaturę 30°C.

Jak odnowić barwę i ochronić swetry?

Przed praniem wsyp do bębna pralki 2 łyżki soli kuchennej, która pogłębi moc proszku i sprawi, że ciuchy nabiorą wyrazistszych barw.

REKLAMA