Jak suszyć pranie?
YouTube | Mistry MakeTool

W czasie, kiedy jeszcze możemy cieszyć się suszeniem prania na zewnątrz, suszarki na ubrania zajmujące nam przestrzeń w domu nie są problemem. Niebawem jednak, temperatura znacząco spadnie i znów będziemy musieli uporać się z praniem, które trzeba będzie wysuszyć w mieszkaniu.

Jak szybko wysuszyć pranie?

Suszarki na pranie nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale suszące się w ten sposób ubrania mogą powodować, że w naszym domu pojawi się wilgoć. Portal Wirtualna Polska podpowiada zatem, jak przyspieszyć proces suszenia prania i szybko uporać się z problemem.

Jednym z kluczowych elementów skutecznego suszenia prania jest ustawienie suszarki na ubrania w pomieszczeniu, które jest dość dobrze ogrzewane, a dodatkowo ma dobrą wentylację. Suszarkę warto więc ustawić w pobliżu grzejnika.

Warto zainwestować w te urządzenia!

Ważne jest także ułożenie prania na suszarce. Najlepiej, jeśli pomiędzy ubraniami będą zostawione odpowiednie odstępy, co umożliwi przewiew powietrza i szybsze schnięcie. Zbyt ciasno ulokowane ubrania będą wydłużać czas suszenia, co z kolei spowoduje powstawanie wilgoci w pomieszczeniu.

Jeśli natomiast chcemy, aby problem długotrwałego suszenia prania zniknął raz na dobre, a mamy jeszcze nieco miejsca w łazience, to najlepszym wyborem będzie zainwestowanie w suszarkę bębnową do ubrań lub pralkosuszarkę. Jednak jeśli ten wydatek jest dla nas zbyt duży, warto rozważyć zakup suszarki elektrycznej, którą podpinamy do zasilania. Z pomocą tych urządzeń nasze pranie zostanie wysuszone w mgnieniu oka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę