Prasowanie
fot. pixabay.com

Wiele osób nie przepada za prasowaniem ubrań. Ten domowy obowiązek jest dla nich żmudny i czasochłonny. Kiedy widzimy, że przed nami leży sterta ubrań, od razu odechciewa nam się zabrać do pracy. Są jednak sposoby, dzięki którym prasowanie ubrań może być o wiele mniej czasochłonne i wydajniejsze.

Sposób na szybsze prasowanie

Jednym z takich pomysłów jest wykorzystanie do prasowania folii aluminiowej. Jej właściwości powodują bowiem, że odbija ona ciepło, dzięki czemu prasowanie będzie o wiele bardziej efektywne. Wystarczy, że folię owiniemy na naszej desce do prasowania. Koniecznie pamiętajmy jednak, aby błyszcząca strona folii znajdowała się na zewnątrz. Następnie na folię nakładamy pokrowiec i możemy zaczynać ekspresowe prasowanie ubrań.

Domowy płyn do prasowania

Aby jeszcze bardziej usprawnić nasze prasowanie możemy pokusić się o wykonanie domowego płynu do prasowania. W tym celu mieszamy ze sobą szklankę wody, łyżkę octu i kilka kropel olejku eterycznego. Całość umieszczamy w butelce ze spryskiwaczem i możemy śmiał spryskiwać nasze tkaniny, aby ułatwić ich prasowanie. Ubrania uzyskają nie tylko ładny zapach, ale i staną się przyjemniejsze dla skóry.

Dowiedz się również, jak wyczyścić żelazko.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę