Fot. Pexels.com/Nataliya Vaitkevich

Pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk przekazał, że Australia zakupiła w Polsce milion dawek szczepionki przeciw COVID-19. Dostawa miała dotrzeć do Sydney w niedzielny wieczór.

„Australia zakupiła w Polsce milion dawek szczepionki przeciw COVID-19. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten proces! Dzięki decyzji premiera Mateusza Morawieckiego mogliśmy wesprzeć naszych zagranicznych partnerów w walce z pandemią. Dostawa jeszcze dziś wieczorem trafi do Sydney” – napisał Dworczyk na Twitterze.

W niedzielę około południa premier Australii Scott Morrison przekazał, że do jego kraju dotrze milion dawek Pfizera. Połowa z nich ma trafić do stanu Nowa Południowa Walia, gdzie odnotowano wzrost zakażeń.

Premier kraju dodał również, że w stolicy kraju, czyli Canberrze szczepionki otrzymają osoby w wieku 20-39 lat. Dodał przy tym, że niedzielna dostawa szczepionek z Polski dotrze przez Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Morrison podziękował przy tym premierowi Morawieckiemu, mówiąc, że ,,mamy poważny wzrost (zachorowań) w naszym największym mieście i dlatego możliwość uzyskania tych dawek od naszych polskich przyjaciół ma podstawowe znaczenie”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę