– Oczywiście będę kandydował w tych wyborach prezydenckich – poinformował Andrzej Duda w środę w Lubartowie. – Po to chcę kandydować, aby ten proces rozwoju nadal trwał i żeby to wszystko, co dzisiaj robi się w Polsce dla ludzi, dla polskiej rodziny, zwłaszcza tej rodziny, która ma dzieci, było nadal realizowane, a przede wszystkim utrzymane, bo to jest niezwykle istotne – podkreślił prezydent.

Na spotkaniu Duda zaapelował do mieszkańców Lubartowa o poparcie go w wyborach. – To wsparcie o jest mi ogromnie potrzebne i będę państwa prosił o głosy z pełną pokorą – mówił.

Prezydent stwierdził, że wprowadzone przez PiS programy społeczne zlikwidowały w Polsce biedę.

– Przed nami jeszcze wiele ważnych działań. Trzeba mądrze i dobrze dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości – to sprawa podstawowa – tłumaczył.

 

Słowa głowy państwa o zmianach wprowadzanych przez PiS w wymiarze sprawiedliwości  zebrani na spotkaniu przyjęli okrzykami: „Dziękujemy, dziękujemy!”.

– Wielkim moim pragnieniem, proszę państwa, jest Polska, którą jej mieszkańcy, Polacy, nazywają państwem sprawiedliwym, sprawiedliwym pod każdym względem. To jest niezwykle ważne, żeby to poczucie sprawiedliwości było. Sprawiedliwego traktowania przez władze państwowe – wyznał Duda i dodał: – Kiedy będę kończył moją prezydencką służbę chcę, aby ludzie, którzy mieszkają w naszym kraju, powiedzieli: żyje nam się lepiej, niż kiedy pan zaczynał.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!