Przemysław Czarnek
Fot. Facebook.com/CzarnekPL

Proboszcz jednej z parafii w Rzeszowie odpowiedział na krytykę ze strony niektórych mediów, które publikowały artykuły na temat kontrowersyjnego, rzekomego finansowania budowy kościoła na os. Architektów. Stwierdził, że publikacje te – odnoszące się do afery związanej z tzw. „Willa+” Przemysława Czarnka – to „diabelskie jęki i skowyt szatana”. Ostrzegł wiernych, aby byli „czujni i uważni” – podaje „Super Express”.

Kontrowersje w kwestii finansowania z „Willą+” w tle narosły wokół kościoła parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie, który znajduje się na osiedlu Architektów. Świątynia jest w stadium budowy od 2016 roku – donosi „SE”. W ostatnim czasie powiązano ją z aferą dot. funduszy dysponowanych przez ministra edukacji Przemysława Czarnka. Po ujawnieniu skandalu na kościele pojawiły się napisy, m.in.: „Wstyd!”, „Srebrniki Czarnka”, „Okradacie Dzieci” oraz „Willa+”, mające  rzekomo demaskować finansowanie budowy budynku.

Tymczasem Fundacja „Solidarni” im. ks. Popiełuszki otrzymała dotację w wysokości pół miliona złotych.

„Ten kościół jest budowany w tej chwili. Fundacja wynajmuje w tym kościele 800-metrowe podziemie. Jedynym uzasadnieniem działalności edukacyjnej jest to, że w 2018 roku były tam zajęcia dla dzieci i młodzieży, prowadzone nie wiem przez kogo, ale przez kogoś związanego z tą fundacją” – powiedziała na antenie radia TOK FM Krystyna Szumilas. Zacytowała również fragment wniosku: „Podjęte działania mają ogromne znaczenie dla odpowiedniego przygotowania i użytkowania pomieszczeń służących Centrum Edukacji Międzypokoleniowej w Rzeszowie”.

Budowa kościoła finansowana przez Czarnka? Proboszcz odpowiada: Skowyt szatana

Proboszcz parafii odpowiedział na zarzuty w ramach ogłoszeń duszpasterskich. W jednym z punktów stwierdza, iż oskarżenia, które powiązują budowę kościoła z tzw. „Willa+” to „skowyt szatana”.

„Na stronie internetowej Fundacji Solidarni im. Księdza Jerzego Popiełuszki zamieszczona jest wizualizacja Centrum Edukacji Międzypokoleniowej, którą tworzy w przyziemiach kościoła. Warto się z nią zapoznać, aby nie ulegać politycznymi medialnym manipulacjom, że fundacja buduje kościół. Bądźcie czujni i uważni, bo to, co dzieje się ostatnio wokół naszego kościoła to – diabelskie jęki i skowyt szatana – rozwścieczonego i niezadowolonego z powodu budowanej przez nas świątyni Bożej pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki – męczennika prawdy i wolności” – napisano w ogłoszeniach duszpasterskich, przytoczonych przez „SE”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę