termometr
fot. Pixabay

Lato i ekstremalnie temperatury potrafią dać się nam we znaki. Gorące powietrze dociera do naszych mieszkań, z powodu czego gorzej funkcjonujemy. Jeśli szukasz sprawdzonych sposobów na ochłodzenie mieszkania, to wystarczy, że udasz się do apteki po jeden produkt.

Jak przetrwać upały?

Niektórzy instalują w swoich mieszkaniach klimatyzację. Wystarczy nacisnąć przycisk, a pokoje momentalnie się ochłodzą. Niestety nie każdego stać na taką wygodę. Tym bardziej że istnieją łatwiejsze i tańsze metody na radzenie sobie z upałami. Najlepiej nie uchylać okien w ciągu dnia, a pokoje wietrzyć tylko na wieczór. W ten sposób ciepło nie dostanie się tak prędko do pomieszczeń. Poza tym warto zaciągnąć rolety albo zasłonki, które zablokują intensywne promienie słoneczne.

Prosty sposób na ochłodzenie mieszkania

Koce termiczne stają się coraz popularniejsze. Można je kupić w każdej aptece i kosztują jedynie 5 zł. Doskonale sprawdzą się podczas upałów, bo obniżają temperaturę we wnętrzu. Załóż je na okno złotą stroną do środka, a srebrną na zewnątrz. Dzięki temu promienie słoneczne oddalają się od koca i pobierają niewielką ilość ciepła. W rezultacie mieszkanie nie nagrzewa się za bardzo – zwykle temperatura spada nawet o kilkanaście stopni.

Niestety koce termiczne nie prezentują się gustownie, więc pewna grupa ludzi może mieć z tym problem. Mimo to w social mediach patent ten ma rzeszę zwolenników. Mało tego, co niektórzy odszukali już alternatywę dla koców termicznych, a jest nią folia aluminiowa. Działa tak samo dobrze, jak koc.

Czytaj też: Masz basen? Zrób 1 rzecz, a woda zawsze będzie czysta i ciepła


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę