Prof. Środa o Kaczyńskim: Politycznie żeruje na śmierci, na tragedii, na zdrowiu i życiu Polaków

– Priorytetowym celem tej władzy jest unieważnienie praw obywatelskich – powiedziała w wywiadzie dla wtorkowej „Gazety Wyborczej” prof. Magdalena Środa. Filozofka nawiązała w ten sposób do ograniczeń praw Polaków ogłoszonych przez PiS i rząd Mateusza Morawieckiego w celu pokonania pandemii koronawirusa. Mimo, że są one typowe dla stanu klęski żywiołowej, to zostały ustanowione bez jego formalnego ogłoszenia.

Czytaj także:  Mama schowała mu narkotyki... O pomoc poprosił policję!

Zdaniem Środy Jarosław Kaczyński, który podejmuje wszystkie decyzje dotyczące Polski, pod pretekstem walki z COVID-19 likwiduje demokrację, w tym również prawa kobiet.

 

– Społeczeństwo żyje w lęku przed pandemią, nie ma testów, maseczek, nawet płynów do dezynfekcji. Co tam! Teraz najważniejsze jest ograniczenie praw kobiet – podkreśliła Środa.. – Niektórzy myślą, że to aberracja wprowadzać na obrady parlamentu projekt ustawy penalizującej aborcję i edukację seksualną, podczas gdy ludzie umierają, żyją w strachu o życie swoje i bliskich, tracą pracę i zdrowie psychiczne – dodała.

Czytaj także:  Nowe dane MZ o zakażeniach w Polsce. 27 listopada

Środa stwierdziła, że Kaczyński, „potrafi politycznie żerować na wszystkim: na aborcji, na śmierci, na tragedii, na zdrowiu i życiu ludzi, na prawach kobiet”. W jej opinii żaden rozsądny człowiek nie uwierzy, że „prezes i jego banda są tak wrażliwi na ludzkie życie, że pragną się o nie troszczyć już w postaci embrionalnej”.