Program państwowej telewizji przerwany! „Krew naszej młodzieży spływa z twoich łap”

fot. Pixabay

Rosja „przypala” Europę od wschodu już od ponad pół roku, a tymczasem na świecie powstaje wiele innych punktów zapalnych, które mogą przerodzić się w większe konflikty. Gorąco jest w Iranie, gdzie od kilkunastu dni nieprzerwanie trwają protesty po śmierci Iranki, zabitej przez policjantów za złe nałożenie chusty, zasłaniającej włosy. Jak podaje „BBC” – program irańskiej telewizji państwowej został przerwany z powodu ataku hakerskiego. Na wyświetlaczach telewizorów w całym kraju pojawił się jeden obraz.

REKLAMA

Według BBC – sobotni program irańskiej telewizji państwowej został przerwany ok. godziny 18:00. Państwowa stacja telewizyjna padła najprawdopodobniej ofiarą ataku hakerskiego. Zamiast programu wyświetlono grafikę, przedstawiającą najwyższego przywódcę religijnego Iranu – Alego Chameneiego. Jego popiersie było na obrazku otoczone płomieniami, a pod spodem napisano: „Krew naszej młodzieży spływa z twoich łap”. „Powstań i przyłącz się do nas” – głosił drugi napis.

Pod spodem umieszczono zdjęcia czterech osób: Mahsy Amini, której śmierć wywołała ogólnokrajowe protesty w Persji, oraz trojga demonstrantów, zabitych przez reżim podczas rozruchów społecznych.

REKLAMA


https://twitter.com/apmassaro3/status/1578825509571817473?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1578825509571817473%7Ctwgr%5Ea3b459dd0033218dcd85cbc5bda645d9012bee2d%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.polsatnews.pl%2Fwiadomosc%2F2022-10-09%2Firan-hakerski-atak-na-panstwowa-telewizje-krew-naszej-mlodziezy-splywa-z-twoich-lap%2F

Persowie dalej demonstrują. Od początku protestów irański reżim zabił już 150 demonstrantów

Jak podaje „Polsat News” – w sobotę poinformowano o śmierci dwóch innych osób. Jedną z nich był mężczyzna, który został zastrzelony w swoim samochodzie, kiedy… zatrąbił klaksonem na znak poparcia dla protestujących.

REKLAMA

W piątek zależna od władz w Teheranie Organizacja Medycyny Sądowej opublikowała raport, z którego wynika, że Mahsa Amini zmarła w wyniku niewydolności wielu narządów spowodowanej niedotlenieniem mózg. Tej wersji wydarzeń nie podzielają setki tysięcy protestujących. Według nieoficjalnych informacji Amini miała zostać pobita przez irańską policję obyczajową za niestosowanie się do wymogów ubioru.

Według różnych organizacji praw człowieka, od początku protestów zginęło w Iranie już 150 osób.

Udostępnij: