Idealnie białe firanki
YouTube | inspiroue

Firanki idealnie wpisują się niemal do każdego wnętrza. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają wtedy, kiedy są śnieżnobiałe. Niestety, z czasem większość z nich żółknie i tracą już swój fenomenalny blask. Istnieją jednak sposoby, które szybko i skutecznie pomogą nam przywrócić śnieżną biel naszych firanek!

Jednym ze sposobów, na uzyskanie śnieżnobiałych firanek jest zastosowanie soli, którą każdy z nas ma zawsze w kuchni. Wystarczy, że do miski nalejemy najpierw 5 litrów wody, a następnie dodamy 3 łyżki soli kuchennej. W misce umieszczamy następnie firanki i zostawiamy je na minimum 4 godziny lub dłużej. Po namaczaniu dokładnie płuczemy firanki i gotowe! Możemy już cieszyć się śnieżną bielą.

Podobny efekt możemy uzyskać, jeśli zastosujemy ocet. 10 litrów wody mieszamy z połową szklanki octu. W roztworze umieszczamy firanki i zostawiamy je do namoczenia, najlepiej na całą noc. Po tym czasie płuczemy firanki w pralce i rozwieszamy je w oknie.

Do wybielenia firanek możemy także zastosować aspirynę. 4 tabletki popularnego leku umieszczamy wraz z firankami w bębnie pralki. Dodajemy także płyn do prania i nastawiamy program dedykowany dla firan. Po zakończeniu prania możemy się cieszyć idealnie białymi firanami. Prawda, że banalne?


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę