Wiesz, jak szybko wymyć w środku butelki i słoiki? Dokładne umycie tych naczyń często przysparza wiele trudności. Najbardziej w myciu uciążliwe są butelki oraz wysokie i wąskie słoiki. Wtedy usunięcie resztek jedzenia czy napojów wymaga wiele zachodu i nie zawsze przynosi oczekiwany skutek.

Najprostszym sposobem jest użycie specjalnej szczotki do mycia butelek. Takie szczotki są wystarczająco długie i wąskie, aby bez problemów dotrzeć tam, gdzie nie sięgniemy ręką. Nie zawsze jednak taką szczotkę mamy w domu. Co wtedy zrobić?

Z pewnością masz w domu jajka. Wystarczy je ugotować. Do użycia triku będą potrzebne jedynie skorupki tych jajek. Wystarczy, że do naczynia wsypiesz rozdrobnione skorupki z 2-3 jajek i napełnisz je do połowy wodą. W przypadku trudnych zabrudzeń można dodatkowo dolać płynu do mycia naczyń. Następnie należy zakręcić butelkę i energicznie potrząsać. Już po chwili zobaczysz efekt!

Jak informuje redakcja Onet, skorupki skutecznie usuwają nawet zaschnięte resztki jedzenia. To zupełnie naturalny, ekologiczny i darmowy sposób na wyczyszczenie brudnych słoików i butelek.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę