Zastanawiałeś się, jak sprawdzić, czy twoja lodówka jest szczelna? Wystarczy zwykły banknot lub kartka papieru. Nieszczelna lodówka to strata pieniędzy i marnowanie jedzenia.

W jaki sposób sprawdzić szczelność lodówki? Wystarczy wykorzystać banknot i umieścić go pomiędzy uszczelkami drzwi. Zamiast banknotu, równie dobrze, można użyć zwykłej kartki papieru, ale banknot sprawdzi się lepiej bo jest cieńszy. Następnie należy zamknąć drzwi i spróbować go delikatnie wyjąć. Jeśli banknotu nie da się wyciągnąć, to oznacza, że lodówka jest szczelna. Jeżeli zaś banknot czy też kartka, wysuwa się bez problemu, to może sygnalizować problemem ze szczelnością. Test najlepiej jest przeprowadzić wzdłuż całej uszczelki.

Gdy powietrze bez większych oporów przedostaje się do środka i na zewnątrz, lodówka działa intensywniej, by utrzymać wewnątrz odpowiednią temperaturę. Wiąże się to z większym poborem prądu, a więc i zwiększeniem kosztów oraz negatywnym wpływem na środowisko. Zmiany temperatury, powodują również że jedzenie w lodówce szybciej się psuje.

Jeżeli nasz test wyszedł negatywnie, to można spróbować umyć uszczelki. Czasem zdarza się , że zalegający brud jest powodem nieszczelności. Jeśli w dalszym ciągu banknot daje się luźno wyciągnąć, pora wymienić uszczelki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę