Jak wyczyścić materac?
YouTube | Mattress Clarity

Kiedy kupujemy do naszego domu materac, ma on piękny śnieżnobiały kolor. Niestety jednak, po pewnym czasie powstają na nim rdzawe zacieki. To nic innego, jak plamy od potu. Zacieki takie są niezwykle nieestetyczne, a także mogą być siedliskiem bakterii. Dodatkowo na materacu gromadzi się także martwy naskórek, roztocza, włosy oraz pyłki, które powinniśmy regularnie usuwać, jeśli chcemy zadbać o higienę.

Jak pozbyć się plam?

Jak podaje portal o2, istnieje skuteczny sposób, który szybko pozwoli nam pozbyć się nieestetycznych plam od potu. Co więcej, trik ten jest bardzo tani i ekologiczny. Okazuje się bowiem, że w porządkach pomocna będzie soda oczyszczona.

Soda oczyszczona ma właściwości higroskopijne, co oznacza, że niezwykle skutecznie pochłania ona wilgoć. Dodatkowo zwalcza nieprzyjemny zapach, a jej zasadowe właściwości skutecznie pomagają w usunięciu przebarwień.

Aby wyczyścić materac, wystarczy przesiać sodę oczyszczoną przez kuchenne sitko prosto na plamy, powstałe na materacu. Następnie tak rozsypaną sodę oczyszczoną zostawiamy na około 15 minut. Po tym czasie usuwamy proszek przy pomocy odkurzacza.

Możesz wypróbować jeszcze inny sposób

Innym skutecznym sposobem na pozbycie się plam jest wypranie materaca roztworem sporządzonym z mieszaniny wody utlenionej, sody oraz octu lub soku z cytryny. Warto jednak pamiętać, że takie czyszczenie trzeba przeprowadzić w bardzo delikatny sposób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę