Przebieraniec
Policja Lubelska

Lubelska policja poinformowała o zatrzymaniu przebierańca, który ubierał się w damskie ubrania i przez kilka dni śledził mieszkankę jednego z osiedli w Lublinie. Zatrzymany nie uniknie konsekwencji swojego zachowania.

Sprawa rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, kiedy to policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki jednego z osiedli. Kobieta była zaniepokojona i twierdziła, że od kilku dni jest śledzona przez mężczyznę, który… przebiera się za kobietę.

– Od połowy września w godzinach porannych po osiedlu spaceruje starszy mężczyzna przebrany za kobietę. Już kilka razy zauważyłam, że chodzi za mną, gdy idę na przystanek, jednak dziś naprawdę się przestraszyłam. Ten człowiek czekał na mnie pod moim blokiem – opowiedziała kobieta portalowi kurierlubelski.pl.

Rozpoczęto obserwację wskazanego terenu, a działania rozpoczynały się każdego dnia o 4:30. 4 października wypatrzono przebierańca, który czekał na 38-latkę. Został zatrzymany i jak się później okazało, miał przy sobie reklamówkę z damskimi butami na obcasie.

Zatrzymanym był 49-latek z Lublina. Przeszukano też jego mieszkanie, gdzie znaleziono wiele elementów damskiej garderoby. Za uporczywe nękanie grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia. Objęto go również policyjnym dozorem oraz nałożono zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!