Przechowuj ziemniaki w ten sposób, a już nigdy ich nie zmarnujesz

ZIemniaki
YouTube | Back To Reality

Tradycyjnie na zimę gromadzimy w naszych domach wiele zapasów. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób przechowywać poszczególne produkty tak, aby nie straciły one swoich właściwości, a także nie uległy popsuciu.

REKLAMA

Jak odpowiednio przechowywać ziemniaki?

Jeśli chodzi o warzywa korzenne, takie jak między innymi ziemniaki, to ich odpowiednie magazynowanie zaczyna się już na etapie zbiorów. Podczas wykopywania ziemniaków z domowego ogródka powinniśmy pamiętać o odpowiedniej segregacji. Warzywa dzielimy na te, które nadają się do przechowywania oraz na te, które mają już jakieś defekty i najlepiej będzie zużyć je jak najszybciej.

Zapasy nawet na pół roku

Wczesne ziemniaki zbieramy już podczas lata, jednak te odmiany, które najlepiej nadają się do przechowywania wykopujemy o wiele później, jeśli pogoda nie jest zbyt kapryśna, to ostatnie wykopki możemy przeprowadzić nawet na początku października.

REKLAMA

Ziemniaki, które zbierzemy jeszcze twarde i niekiełkujące, z powodzeniem możemy przechowywać nawet przez pół roku. Warto jednak pamiętać, że najlepszymi warunkami do ich przechowywania jest ciemne pomieszczenie o temperaturze nieprzekraczającej 7 stopni Celsjusza. Warzywa magazynujemy w kopcach lub w workach z siatki, które zapewnią im dobrą wentylację.