Przed nami rekordowy niebezpieczny rok. Huragany i kataklizmy dadzą się we znaki

Cyklon
Fot. Pixabay.com

Eksperci z serwisu Accuweather przewidują, że sezon huraganów 2024 na Oceanie Atlantyckim może być rekordowy. Ich zdaniem prawdopodobne jest wystąpienie wielu kataklizmów, które przede wszystkim będą uderzać w Stany Zjednoczone.

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami Colorado State University (CSU), rekordowo zapowiadający się sezon huraganów może sprawić, że „zabraknie imion na liście do ich nadawania kataklizmom”. Eksperci twierdzą, że ich aktywność ma wynosić aż 170% w stosunku do średniej z lat 1991-2020.

Rekordowy sezon huraganów przed nami

Oficjalna data rozpoczęcia sezonu huraganów na Atlantyku to 1 czerwca, a jego zakończenie datuje się na 30 listopada. Pierwsze huragany mają uderzyć jeszcze pod koniec maja, dzięki czemu historyczna średnia zostanie dość szybko przekroczona.

REKLAMA

Serwis Accuweather ostrzega ponadto przed rekordową liczbą silnych i gwałtownych huraganów, które mogą uderzyć w terytorium Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z prognozami, w Amerykę Północną ma uderzyć aż sześć cyklonów.

– Meteorolodzy uważają, że 2024 r. może zapisać się jako jeden z najaktywniejszych roków pod względem cyklonów w historii. Wstępne prognozy mówią o tym, że powstanie od 20 do 25 nazwanych burz tropikalnych, z czego 8-12 z nich przekształci się w huragany – informuje Onet.