Pixabay.com

Do przedziwnego incydentu doszło na Placu Czerwonym w Moskwie. Półnagi 24-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję, bowiem próbował przybić gwoździami swoje genitalia do kostki brukowej.

Nietypowe zdarzenie w centralnej części stolicy Rosji miało miejsce w poniedziałkowy wieczór. Policjanci aresztowali 24-latka, który miał przy sobie młotek i gwoździe. Zamierzał przybić swoje genitalia do chodnika.

Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem oddalonej o 20 kilometrów od Moskwy miejscowości Dołgoprudnyj. Funkcjonariusze zapytali go o motyw jego działania. Odpowiedział, że odprawił w domu tajemniczy rytuał, a genitalia do chodnika kazały mu przybić duchy, z którymi rozmawiał.

Za swój występek półnagi mężczyzna nie został skierowany do aresztu czy też więzienia. Nie uniknie jednak konsekwencji. 24-latek został skierowany na obserwację psychiatryczną, a ostatecznie grozi mu do 15 dni za kratami.

Przed ośmioma laty na Placu Czerwonym miał miejsce podobny incydent. Wówczas polityczny aktywista Piotr Pawlenski przybił swoje genitalia do chodnika obok grobowca Włodzimierza Lenina. Chciał wówczas zaprotestować przeciwko zepsuciu społeczeństwa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę