Przekrój gąbkę i włóż to do środka
YouTube screen | Smart Fox

Przekrój gąbkę i włóż to do środka. O tej sztuczce musi dowiedzieć się każdy. Sprawdź i koniecznie zrób to ze swoją gąbką do naczyń.

Gąbki do naczyń użytkowane są przez nas każdego dnia. Oprócz tego, że trzeba je często wymieniać, warto pamiętać też o ich higienie po jednorazowym użyciu. Ale okazuje się, że można urozmaicić sobie sprzątanie i sprawić, że czyszczenie różnych powierzchni będzie bardziej skuteczne i szybciej pozbędziemy się zabrudzeń. Na czym polega ten trik? Wystarczy przekroić gąbkę i umieścić w niej pewien produkt. Sprawdź i przekonaj się sam, że to działa.

Przekrój gąbkę i włóż to do środka. Rewelacyjna sztuczka

Przekrój gąbkę tak, by zrobić w niej spory otwór i włóż grubszy plaster cytryny obsypany wcześniej sodą oczyszczoną. Teraz wystarczy nalać odrobinę płynu do naczyń i czyścić. Prosta czynność przynosi wiele korzyści, bo dzięki temu znacznie szybciej pozbędziesz się zabrudzeń z różnych powierzchni, np. patelni czy garnków. Sok z cytryny w połączeniu z sodą będzie rozpuszczał brud ekspresowo.

Dlatego to świetne rozwiązanie, które przyda się każdemu, a zwłaszcza wtedy gdy akurat nie mamy pod ręką żadnego specjalnego środka czyszczącego.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę