Fot. Facebook.com/CzarnekPL

Przemysław Czarnek zdradził nieco więcej na temat zmian wprowadzanych w systemie edukacji w ramach Polskiego Ładu. Minister edukacji zapowiedział, że w szkołach będzie więcej historii.

Czarnek zapowiedział, że w szkołach średnich uczniowie będą się uczyć historii powszechnej i historii Polski. Dodał też, że wprowadzone zostaną programy, pomagające młodzieży bardziej poznać swój kraj.

– W podstawach programowych niekiedy może zbyt wiele czasu poświęca się epokom takim jak starożytność, a brakuje czasu na to, by w sposób bardzo umiejętny przekazać prawdę uczniom o historii najnowszej: po II wojnie światowej, historii Żołnierzy Wyklętych, historii walki o niepodległość naszej ojczyzny w dobie PRL, 1989 roku, Solidarności, ale później tej postkomuny, pozytywnych i negatywnych przejawów Okrągłego Stołu. Na to, wydaje się, że nadal jest za mało czasu – ocenił minister edukacji w TVP Info.

Minister edukacji poinformował również, że zmiany wynikające z nowego Polskiego Ładu obejmą również inne aspekty edukacji.

– Tysiąc niskoemisyjnych szkół, termomodernizacja, ogromne inwestycje w cyfryzację szkół, informatyzację. Ale również branżowe centrum umiejętności, które będą służyły rozwinięciu nauczania zawodowego – podsumował.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę