Przepis na syrop z czosnku. Działa lepiej niż antybiotyk!

REKLAMA

Czosnek to naturalny antybiotyk, który potrafi zdziałać cuda w walce z przeziębieniem i grypą. Dlaczego? Zawiera mnóstwo składników odżywczych, a przede wszystkim allicynę – która działa podobnie jak syntetyczny antybiotyk. Po co więc przepłacać, skoro kurację można zacząć od domowego syropu?

Do przygotowania syropu potrzebujesz: ½ szklankę miodu, ¼ szklankę octu jabłkowego, 1 główkę czosnku, ½ szklanki wody. Najpierw należy rozgnieść czosnek i posiekać go jak najdrobniej. Zmieszaj go z miodem, octem jabłkowym i wodą. Odstaw syrop na kilka godzin, aby składniki połączyły się i nabrały cudownej mocy. Po kilku godzinach syrop należy odcedzić, aby pozostała tylko płynna konsystencja. Przechowuj go w ciepłym i chłodnym miejscu – najlepiej w lodówce.

REKLAMA

Syrop można spożywać profilaktycznie, na wzmocnienie odporności. Wówczas spożywamy kilka kropli dziennie. Jak informuje portal cotozachoroba.pl, jeżeli dopadnie nas przeziębienie, dawka powinna wzrosnąć do łyżeczki syropu, spożywanej co dwie godziny.

Udostępnij: