Twitter | DSNS.GOV.UA

Piesek o imieniu Patron jest niezwykle odważnym pomocnikiem ukraińskich funkcjonariuszy. Czworonóg włącza się do akcji oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych. Mało kto mógłby się spodziewać, że będzie on aż tak pomocny.

Patron jest małym pieskiem z Ukrainy, który odgrywa bardzo ważną rolę podczas wojny. Imię czworonoga z języka ukraińskiego oznacza „Nabój”. Choć jest niewielkich rozmiarów, wykazuje się olbrzymią odwagą. Pomaga grupie pirotechników w oczyszczaniu zagrożonych terenów z materiałów wybuchowych.

Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowała, że Rosjanie zastawili za sobą mnóstwo niebezpiecznych pułapek. Zaminowali między innymi samochody, zabawki, a nawet ludzkie zwłoki.

– Agresorzy świadomie minują zabawki i błyszczące przedmioty, na które mogą zwrócić uwagę dzieci. Tak chcą zabić naszą przyszłość – poinformowało w minioną niedzielę ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

– Kto jest dobrym pieskiem? Patron na łączach! Pomaga pirotechnikom z regionu Czernihowa oczyścić ziemię z rosyjskich „darów”. (…) Bądźcie świadomi, uważajcie na nogi i nie zawstydzajcie Patrona – czytamy we wpisie Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę