fot. Kancelaria Premiera | Public Domain Mark 1.0

Dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jadczak przeprowadził analizę majątku Łukasza i Anny Szumowskich. Z dostępnych w sieci wyliczeń wynika, że łączna jego wartość wynosi mniej więcej 20 milionów złotych.

Po zrzeczeniu się mandatu posła były minister zdrowia podjął decyzję o odejściu do Narodowego Instytutu Kardiologii. Jeszcze na początku obecnej kadencji deklarował, że posiada nieco ponad tysiąc złotych oszczędności. Po dwóch latach kwota ta wzrosła do 24,5 tys. złotych.

Odczytanie informacji zawartych w oświadczeniu majątkowym Szumowskiego jest bardzo trudne, bowiem niełatwo jest rozszyfrować zawarte w nim informacje. Treści zostały napisane niewyraźnym pismem.

– Z naszych informacji wynika, że Szumowskiemu zwracali na to uwagę nawet najbliżsi współpracownicy, sugerując wypełnianie oświadczeń na komputerze. Były minister pozostał głuchy na ich sugestie – pisze Wirtualna Polska.

W posiadaniu państwa Szumowskich znajduje się okazała willa w Aninie, siedlisko na Suwalszczyźnie oraz działka 200 metrów od domu Mateusza Morawieckiego nad Bałtykiem. Są też inne działki i trzy samochody. Szumowski wpisał również informację o kredycie, ale trudno rozszyfrować jego kwotę.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę