zamarznięte szyby w samochodzie
fot. screen Youtube / Conquer Driving

Co zrobić, by przednia szyba w aucie nie zamarzła? Każdej zimy to pytanie zadaje sobie mnóstwo kierowców. Tymczasem niektórzy mają na to sprawdzone sposoby.

Odśnieżanie samochodu to znienawidzona przez większość kierowców czynność. Nie wspominając nawet o zeskrobywaniu lodu z przedniej szyby. Niekiedy jesteśmy zmuszeni wykonać te prace podczas zimy. Część ludzi stara się trochę sobie pomóc i szuka sposobów na rozwiązanie problemu. Okazuje się, że jedna z metod jest bardzo efektywna i nie wymaga stosowania żadnych specjalnych narzędzi czy preparatów.

Jak przyrządzić środek na zamarzające szyby?

Na początku łączymy ze sobą ocet spirytusowy i wodę w proporcjach 3:1. Potem w tej mieszance umieszczamy gąbkę lub ściereczkę i rozprowadzamy ją po suchej i niepokrytej lodem szybie auta. Ocet ochroni szyby przed przymarznięciem opadów i spowoduje, że nie osiądzie na niej także szron. Musicie wypróbować ten patent, aby przekonać się, że faktycznie działa.

Przepis na domowy odmrażacz do szyb

Jeśli nie zdążycie ochronić szyb przed lodem i szronem, to możecie stworzyć domowy odmrażacz. On także świetnie się sprawdzi. Do pojemnika z atomizerem wlejcie wodę (destylowaną lub zwykłą kranową) i dowolny alkohol (proporcja 1:3). Tak przygotowanym specyfikiem spryskajcie szyby. Już po upływie kilku sekund zamarznięta powłoka zacznie schodzić. Ponadto cały proces nie zajmie wam dużo czasu (skrobanie trwałoby znacznie dłużej).

W jaki sposób otworzyć zamarznięty zamek w samochodzie?

Przygotujcie płyn do dezynfekcji i kilka kropel nanieście na kluczyk albo w otwór od klucza w drzwiach. Obecny w płynie alkohol pomaga usuwać cały lód, więc bez problemu dostaniecie się do pojazdu. Możecie też zabezpieczyć zamek samochodowy, aby nie zamarzł – wystarczy, że spryskacie dziurkę od klucza środkiem WD-40.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!