Policja
Fot. Policja Warmińsko-Mazurska

Pewien 25-latek z Olsztyna przez dwa lata prowadził przestępczą działalność, polegającą na oszustwach i usiłowaniach oszustw na szkodę czterech zakładów ubezpieczeniowych. Teraz usłyszał 107 zarzutów i grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie pracowali nad rozwikłaniem tej sprawy od końca 2022 r. Przeanalizowane zostały materiały dotyczące spraw podejrzanych zgłoszeń do firm ubezpieczeniowych.

Okazało się, że podejrzany mężczyzna był już wcześniej zamieszany w oszustwa dotyczące wynajmu aut zastępczych. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie po tym, jak przedstawiciele firmy pośredniczącej w wynajmie nabrali podejrzeń, że mogą mieć do czynienia z oszustem.

– Wówczas policjanci ustalili, że 25-latek pochodzący z powiatu węgorzewskiego a zamieszkały w Olsztynie kontaktował się z pośrednikiem zajmującym się wypożyczaniem aut, współpracującym z firmami ubezpieczeniowymi, by na czas rzekomych napraw aut otrzymać od niego pojazd zastępczy. W ten sposób 25-latek przez kilka dni mógł pojeździć autami o wartości kilkuset tysięcy złotych – informują mundurowi.

W okresie od marca 2021 do czerwca 2023 roku mężczyzna miał oszukać kilka zakładów ubezpieczeń. W ostatnią środę 25-latek został zatrzymany i usłyszał 107 zarzutów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę