Jak wyprać puchową kurtkę?
YouTube | Sierra

W ostatnich dniach temperatura mocno spadła i niestety na dobre zawitała do nas jesień. Wiele osób zaczęło zatem sprzątać swoje szafy i wyjmować z nich jesienne i zimowe ubrania. Oczywiście, wszystkie nasze elementy garderoby, które przeleżały na dnie szafy praktycznie cały rok, warto byłoby odświeżyć. Jak jednak uprać zimowe, puchowe kurtki tak, aby ich nie zniszczyć?

Jak przygotować kurtkę do prania?

Portal Dom w Porządku podpowiada krok po kroku, jak zabrać się za pranie puchowej kurtki, aby po wyjęciu z pralki nadal była zdatna do użytku i wyglądała jak nowa.

Na początku warto jest pozapinać wszystkie zamki, rzepy i inne zatrzaski, a także odpowiednio poluzować ściągacze w kurtce. Pamiętajmy także o odpięciu kaptura i wyjęciu ewentualnego paska.

Kurtkę moczymy i delikatnie, przy pomocy miękkiej gąbki, usuwamy wszystkie zabrudzenia. Na koniec odciskamy kurtkę. Teraz naszą kurtkę możemy umieścić w pralce i dodatkowo dorzucamy do bębna kilka piłeczek tenisowych. Piłki pomogą nam rozbić puch podczas prania, co pozwoli nam uniknąć nieestetycznego zbrylania się puchu.

Nastawiamy program prania na maksymalnie 30 stopni Celsjusza, wybieramy program delikatny czyli taki, który dostosowany jest do prania jedwabiu czy też wełny. Pamiętajmy także o tym, aby wirowanie nastawione było na maksymalnie 400 obrotów!

Suszenie powinno przebiegać w prawidłowy sposób

Puchowe kurtki najlepiej jest prać w szarym mydle lub płatkach mydlanych. Możemy także skorzystać ze specjalnego płynu do prania puchu, jeśli taki jest dostępny w naszej okolicy. Do prania puchowej kurtki nie dolewamy płynów zmiękczających, wybielaczy i innych detergentów.

Kurtki puchowej nie wolno także suszyć w suszarce bębnowej. Powinniśmy rozłożyć ją na płasko, najlepiej na ręczniku na stole lub na wierzchu suszarki do bielizny. Podczas suszenia kurtkę możemy roztrzepywać i przekładać na drugą stronę co około 20 minut. Dzięki temu szybciej wyschnie, a dodatkowo puch nie będzie się sklejał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę